Środa, 12.06.2024 22:54

Toruń - Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki - Toruń

Toruń kamera z Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki

Toruń to niewątpliwie bardzo ważny punkt na turystycznej mapie Polski, a także ważny ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy, w skali województwa kujawsko-pomorskiego, a nawet całego kraju. Bogata historia miasta, Mikołaj Kopernik, a także sławne w całej Polsce przepyszne pierniki przyciągają każdego roku ponad milion turystów do Torunia.

Budynek Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki powstaje w miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się fosa, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta, które wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nowy budynek składać się będzie z kilku różnej wielkości kubistycznych brył, które idealnie wkomponują się w zieleń, a nawiązaniem do lokalnej architektury będzie wykończenie elewacji białym betonem. Ściany wewnątrz budynku zostaną pokryte cegłą, która jest charakterystyczna dla Torunia.

W Centrum Kulturalno-Kongresowym będzie się mieścić sala koncertowa, gdzie będą organizowane najróżniejsze przedstawienia teatralno-muzyczne, koncerty, spektakle operowe, projekcje filmowe, a także kongresy i konferencje. Nowy budynek ma być również siedzibą Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 9.8 °C (49.6 °F)
  • prędkość wiatru: 3.88 km/h (2.41 mph)
  • wilgotność powietrza: 73 %
  • kierunek wiatru: 208 °
  • zachmurzenie: 10 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w miejscowości Toruń

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Powiązane kategorie z kamerą nr 603:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.