Piątek, 01.12.2023 18:18

Tokio - Tokijska Wieża

Tokijska wieża Japan camera LIVE 4K

Położone na głównej wyspie Japonii Tokio jest najgęściej zaludnioną metropolią na świecie, liczącą ponad 37 milionów mieszkańców. Miasto położone jest w strefie klimatu subtropikalnego, który charakteryzuje się tutaj łagodnymi zimami oraz ciepłym, wilgotnym i dusznym latem. Tokio łączy w sobie supernowoczesne drapacze chmur oraz tradycyjne świątynie. Warto tutaj wymienić Sanktuarium Meiji czy też Pałac Cesarski. Miłośnicy sztuki oraz muzeów mają bardzo szeroki wybór fantatycznych wystaw (np. Tokijskie Muzeum Narodowe).

Kamera zamontowana została w dzielnicy Rappongi (dosłowne tłumaczenie: sześć drzew), która miała skromne początki, a z czasem stała się niezwykle ważnym obszarem miejskim położonym w samym centrum Tokio. Różnorodność architektoniczna, dodaje uroku temu miejscu. Obecnie Rappongi jest bardzo popularne wśród zagranicznych turystów, głównie ze względu na liczne kluby nocne. Mieszkania w tej okolicy wynajmuje też wielu rezydentów mieszkających tymczasowo lub na stałe w Tokio. Tutaj także znajduje się kilka zagranicznych ambasad.

Oko kamery skierowane zostało na centrum miasta, a na pierwszym planie doskonale widoczna jest Wieża Tokijska (wieża telewizyjno-radiowa), na której znajduje się kapitalny punkt obserwacyjny. Tokio Tower położone jest w parku Shiba. Wybudowana została w 1958 roku, ma 333 metry i wzrowana była na wiezy Eiffla.

Różnica czasu +8 godzin, kamera nagrywa w 4K

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 7.3 °C (45.2 °F)
  • prędkość wiatru: 2.48 km/h (1.54 mph)
  • wilgotność powietrza: 59 %
  • kierunek wiatru: 270 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Tokijska Wieża w miejscowości Tokio

Tokijska Wieża

Powiązane kategorie z kamerą nr 1242:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.