Sobota, 10.06.2023 03:27

Puck - Plac Wolności

Plac Wolności - Puck
Link źródłowy

Puck kamera na żywo na Plac Wolności

Kamera, przekazująca powyższy obraz na żywo, zamontowana została na Rynku w Pucku charakteryzującym się średniowiecznym układem urbanistycznym. Na zdjęciach widoczne są przepiękne kamienice, otaczające pucki Rynek, pochodzące z XVIII wieku.

Znakomita większość kamienic otaczających rynek posiada dwie, trzy, lub cztery kondygnacje. Zostały pięknie odremontowane i obecnie są bardzo zadbane i kolorowe. Nadają temu miejscu niezwykle przyjemny charakter. Wiele z kamienic otaczających Rynek wzorowanych było na mieszczańskich kamienicach wybudowanych w Gdańsku. Na puckim Rynku stoi także Ratusz. Jest on znacznie młodszy niż otaczające go kamienice. Pochodzi z II połowy XIX wieku. Wzniesiony został w 1865 roku.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Rynek pełnił głównie funkcje handlowe. Istniał tu niegdyś targ rybny, na który przybywali mieszkańcy nie tylko z Pucka, ale także i okolic. Turyści pragnący poznać bliżej historię miasta, jak i tego regionu, powinni wybrać się do bardzo ciekawego oddziału Muzeum Ziemi Puckiej, który mieści się na Rynku.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.8 °C (58.7 °F)
  • prędkość wiatru: 10.4 km/h (6.46 mph)
  • wilgotność powietrza: 81 %
  • kierunek wiatru: 67 °
  • zachmurzenie: 98 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Plac Wolności w miejscowości Puck

Plac Wolności

Powiązane kategorie z kamerą nr 1206:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.