Piątek, 22.01.2021 23:07

Parchatka - Stok narciarski

Stok narciarski - Parchatka

Parchatka kamera na stok narciarski

Na Lubelszczyźnie w ostatnich latach powstało kilka niewielkich stacji narciarskich, jedna z nich znajduje się w Parchatce, niewielkiej wsi położonej pomiędzy Kazimierzem Dolnym a Puławami.

Narciarze do dyspozycji mają dwa wyciągi orczykowe o długości 420 metrów oraz wyciąg typu wyrwirączka o długości 100 metrów. Północna ekspozycja tras oraz dość surowy klimat daje zaskakująco dobre warunki narciarskie mimo, że ośrodek położony jest na niewielkiej wysokości nad poziomem morza. Najdłuższa z tras liczy około 500 metrów, łącznie wytyczone zostały trasy o długości około 1 kilometra. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, oświetlone oraz ratrakowane.

Ośrodek narciarski Parchatka z pewnością nie przyciągnie doświadczonych narciarzy, jednak lokalnie jest to wspaniały punkt wypadowy dla mieszkańców Lubelszczyzny oraz ewentualnych turystów wypoczywających w okolicy. W pobliżu dolnych stacji wyciągów orczykowych znajduje się dość duży parking na 300 samochodów oraz karczma charakteryzowana na góralską, w której serwowane są dania kuchni polskiej i regionalnej.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 4.4 °C (40 °F)
  • prędkość wiatru: 4.31 km/h (2.68 mph)
  • wilgotność powietrza: 88 %
  • kierunek wiatru: 205 °
  • zachmurzenie: 85 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1000 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stok narciarski w miejscowości Parchatka

Stok narciarski

Powiązane kategorie z kamerą nr 285:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.