Czwartek, 30.03.2023 04:02

Lębork ↓

  • Plac Pokoju

Lębork - Plac Pokoju

Link źródłowy

Lębork kamera online na Plac Pokoju

Kamera została zamontowana w Lęborku, a jej obiektyw skierowany został na Plac Pokoju, który niegdyś pełni rolę Rynku. Plac Pokoju usytuowany jest w ścisłym centrum miasta, dawniej istniał tutaj Ratusz Miejski oraz dom ewangelicki. Dawny Rynek otaczały kamienice, które niestety zostały zniszczone podczas działań wojennych.

Obecnie Plac Pokoju jest jednym z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców i przyjezdnych turystów. Kilka lat temu lęborski rynek przeszedł gruntowną rewitalizację, podczas której wymieniono nawierzchnię, ustawiono nowe lampy, ławki, a także kwietniki. Dużą atrakcją placu są fontanny. Jedna z nich jest podświetlona, zaś druga, istniejąca tutaj od dawna, jest symbolem lęborskiej Starówki - słynna fontanna z żabkami. Jest ona usytuowana przy wejściu od strony deptaka. Stosunkowo niedawno fontanna przeszła rewitalizację. Na jej brzegach rozmieszczonych jest 8 odlanych z brązu żabek, które tryskają wodą.

Od Placu Pokoju odchodzi ulica Staromiejska, wzdłuż której usytuowane są ładne zabytkowe kamieniczki. Większość z nich jest odrestaurowana, wybudowane zostały w neomanierystycznym i neogotyckim stylu na przełomie XIX i XX wieku. Obecnie ulica Staromiejska pełni funkcję deptaka.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 4.9 °C (40.7 °F)
  • prędkość wiatru: 3.44 km/h (2.14 mph)
  • wilgotność powietrza: 81 %
  • kierunek wiatru: 205 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Plac Pokoju w miejscowości Lębork

Plac Pokoju

Powiązane kategorie z kamerą nr 901:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.