Sobota, 13.04.2024 18:35

Korczyna - Rynek

Rynek - Korczyna

Korczyna kamera online na Rynek

To już druga kamera zamontowana w centrum wsi Korczyna. Szklanym okiem kamery internetowej mamy szansę zobaczyć tutejszy "Rynek", który jest po prostu przyjemną, zieloną enklawą w centrum miejscowości. Korczyna to dość dużych rozmiarów wieś, liczy około 6000 mieszkańców.

Turystom odwiedzającym Korczynę możemy polecić ścieżkę plenerową "Droga Krzyżowa", która wytyczona została w 2000 roku. Wiedzie ona z centrum wsi przez Łysą Górę aż do Zamku Kamieniec. Po drodze spotkać możemy stacje przedstawiające Mękę Pańską. Zupełnie inną atrakcją, którą możemy polecić, jest także rezerwat przyrody nieożywionej Prządki, który usytuowany jest pomiędzy Korczyną a Czarnorzeką. W rezerwacie mamy szansę zobaczyć kapitalne ostańce skalne, o wysokości ponad 20 metrów. Jest to miejsce, które szczególnie polecamy turystom wielbiącym się w fotografii - można tutaj zrobić sobie kapitalne zdjęcia na tle ostańców.

Nazwa rezerwatu "Prządki" wywodzi się od legendy, która głosi, że skały są dziewczętami zamienionymi w kamień. Miały zostać one ukarane za przędzenie lnu w trakcie święta.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19.9 °C (67.8 °F)
  • prędkość wiatru: 4.47 km/h (2.78 mph)
  • wilgotność powietrza: 61 %
  • kierunek wiatru: 261 °
  • zachmurzenie: 77 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1023 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Korczyna

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 1172:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.