Sobota, 15.06.2024 21:50

Korczyna - Rondo

Rondo - Korczyna

Korczyna kamera online na rondo

Kamera, udostępniająca powyższy obraz na żywo, zamontowana została w centrum dużej wsi Korczyna, przy skrzyżowaniu ulic: Rynek, Spółdzielcza oraz Stanisława Pigonia. Zdecydowanie powyższe zdjęcia z kamery internetowej nie należą do najciekawszych, niemniej jednak sama miejscowość prezentuje się dość ciekawie. Wypada w tym miejscu wspomnieć, że tutejszych atrakcji starczy tylko na jeden dzień zwiedzania.

Korczyna to bardzo stara miejscowość, lecz niestety nie zachowało się tutaj zbyt wiele zabytków. Bez wątpienia najważniejszym z nich jest Zamek Kamieniecki, a raczej jego pozostałości. Ruiny tej XIV-wiecznej budowli, która następnie została rozbudowana w XVI wieku w stylu renesansowym znajdują się na pograniczu Korczyny i Odrzykonia. Pierwsze wzmianki na temat zamku w dokumentach lokacyjnych pojawiają się w 1348 roku.

Ruiny zamku robią ogromne wrażenie tym bardziej, że ta gotycka budowla wzniesiona została na skale, na wysokości około 450 metrów n.p.m. Nieregularny kształt budowla zawdzięcza właśnie ukształtowaniu terenu.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.5 °C (61.6 °F)
  • prędkość wiatru: 4.22 km/h (2.62 mph)
  • wilgotność powietrza: 89 %
  • kierunek wiatru: 137 °
  • zachmurzenie: 69 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rondo w miejscowości Korczyna

Rondo

Powiązane kategorie z kamerą nr 1171:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.