Środa, 24.07.2024 16:45

Karwia - Plaża LIVE

Plaża LIVE - Karwia

Karwia kamera na żywo LIVE na plażę

Karwia jest dawną, niezwykle uroczą, osadą rybacką, która z biegiem lat przybrała charakter letniska. Miejscowość słynie z kapitalnej, szerokiej i bardzo piaszczystej plaży. Mimo swoich niewielkich rozmiarów Karwia posiada prawie 3 kilometrowy dostęp do morza.

Urlopowiczów do Karwi przyciągają szerokie plaże rozciągające się nad Morzem Bałtyckim, do których przylegają, oddzielone wydmami, malownicze lasy sosnowe. Choć plaża to bez wątpienia największa atrakcja Karwi, to warto również wygospodarować nieco czasu na zwiedzanie. Szczególną uwagę warto zwrócić na obecne do dnia dzisiejszego domy wybudowane w minionym wieku, o konstrukcji szkieletowej. Wzniesione zostały przez Holendrów. Tak jak i wał przeciwpowodziowy oraz powojenny kościół.

Pierwsze wzmianki na temat Karwi w księgach historycznych pojawiły się w XIII wieku. A w drugiej połowie XIX wieku w Karwi żyło około 200 osób, a wśród nazwisk mieszkańców pojawiały się takie jak: Witbrodt, Szmundt, czy Volkmann. Świadczy to o tym, że miejscowość zamieszkana została przez osadników holenderskich.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19.3 °C (66.7 °F)
  • prędkość wiatru: 4.46 km/h (2.77 mph)
  • wilgotność powietrza: 76 %
  • kierunek wiatru: 281 °
  • zachmurzenie: 83 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Plaża LIVE w miejscowości Karwia

Plaża LIVE

Powiązane kategorie z kamerą nr 1218:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.