Sobota, 15.06.2024 21:52

Grodzisk Mazowiecki - Stawy Goliana

Stawy Goliana - Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki kamera na Stawy Goliana

Stawy Goliana to jeden z pięciu oficjalnych terenów rekreacyjnych znajdujących się w obrębie 30-tysięcznego miasta Grodzisk Mazowiecki. Stawy położone są pomiędzy ulicami Marii Skłodowskiej-Curie, Stawową, a Henryka Sienkiewicza. Stosunkowo niedawno, bo w 2012 roku Stawy Goliana poddano rewitalizacji i dziś teren ten, cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców, ale również i turystów.

Stawy Goliana powstały w XIX wieku w wyniku spiętrzenia rzeki Rokicianki. Składają się z dwóch zbiorników wodnych o łącznej powierzchni przekraczającej 2 hektary, a ich brzegi porasta roślinność charakterystyczna dla środowiska wodnego, w tym wierzby. Stawy oddzielone są od siebie wyspą z groblami, a ich brzegiem biegną ścieżki spacerowe.

Rewitalizacja terenu w 2012 roku przyniosła wspaniałe efekty, bowiem zostały oczyszczone zbiorniki, uporządkowano otoczenie, a także posadzono nową zieleń, która doskonale uzupełniła już istniejącą. Ścieżki rowerowe i spacerowe otrzymały nową nawierzchnię, a tuż przy nich ustawiono dość dużo ławek. Jeden ze stawów zyskał drewniany pomost służący imprezom i przedstawieniom. Jest on widoczny na zdjęciach z kamery.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.6 °C (69.1 °F)
  • prędkość wiatru: 8.48 km/h (5.27 mph)
  • wilgotność powietrza: 54 %
  • kierunek wiatru: 137 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stawy Goliana w miejscowości Grodzisk Mazowiecki

Stawy Goliana

Powiązane kategorie z kamerą nr 1032:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.