Piątek, 19.07.2024 10:53

Kamery w Dźwirzynie (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Dźwirzyno - opis

Nad Morzem Bałtyckim, w odległości zaledwie 14 kilometrów od Kołobrzegu leży niewielka, lecz bardzo malownicza miejscowość wypoczynkowa. Dźwirzyno, bo o nim mowa słynie między innymi z fantastycznej i piaszczystej plaży oraz jednego z najczystszych w Polsce kąpielisk.

Głównym zajęciem znakomitej większości turystów, spędzających urlop w Dźwirzynie, jest błogi wypoczynek na wspaniałej i czystej plaży. Na szczególną uwagę urlopowiczów zasługują malownicze wydmy wznoszące się na wysokość nawet 16 metrów, które zazwyczaj porośnięte są lasem sosnowym, a także dęby szypułkowe będące wizytówką Dźwirzyna.

Dźwirzyno położone jest opodal jeziora Resko Pomorskie, które stwarza szereg możliwości pielęgnowania swoich sportowych pasji. Nowoczesna przystań jachtowa oraz dobrze wyposażona baza windsurfingowa przyciąga licznych żeglarzy i windsurferów. Amatorzy sportów lądowych mają do dyspozycji szereg szlaków pieszych i rowerowych.

Baza noclegowa w Dźwirzynie składa się przede wszystkim z kwater prywatnych i pokoi gościnnych, a także niewielkich, kameralnych pensjonatów. Szukając oszczędności warto wziąć pod uwagę pola namiotowe i domki letniskowe będące najtańszą z możliwych opcji, lecz oferującą także największą swobodę.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.