Sobota, 22.06.2024 04:06

Dzierżoniów - Wielka Sowa

Wielka Sowa - Dzierżoniów

Dzierżoniów kamera na Wielkiej Sowie

Pasmo Gór Sowich usytuowane jest w Sudetach Środkowych i rozciąga się na długości 26 kilometrów pomiędzy Górami Bardzkimi (na wschodzie), a Wałbrzyskimi (na zachodzie). Wschodnią granicę pasma Gór Sowich wyznacza Przełęcz Srebrna, natomiast na zachodzie dolina rzeki Bystrzycy. Od północy Góry Sowie otulone są Kotliną Dzierżoniowską, zaś od południa Obniżeniem Noworudzkim oraz Wzgórzami: Wyrębińskim i Włodzickim.

Góry Sowie to bardzo atrakcyjny, choć odkryty przez stosunkowo niewielką ilość turystów region. Całe pasmo górskie pokryte jest gęstą siecią szlaków turystycznych, które niewątpliwie ułatwiają zwiedzanie. Godnym polecenia jest zwłaszcza szlak szczytowy (czerwony) wiodący przez wszystkie najwyższe szczyty Gór Sowich. Wspaniałe walory przyrodnicze i krajobrazowe Gór Sowich doskonale uzupełniają liczne atrakcje. Najpopularniejszą z nich, jest oczywiście kamienna wieża widokowa wybudowana na Wielkiej Sowie, wysoka na 25 metrów. Ponadto w obrębie Gór Sowich w Walimiu oraz Głuszycy-Osówce, znajduje się także słynne podziemne miasto hitlerowskie będące nie małą atrakcję turystyczną.

Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery zamontowanej w okolicach szczytu Wielkiej Sowy. Obiektyw kamery skierowany jest na polankę usytuowaną opodal wieży widokowej, na miejsce, w którym turyści zmęczeni długą wędrówką mogą chwilę odpocząć.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15 °C (58.9 °F)
  • prędkość wiatru: 1.48 km/h (0.92 mph)
  • wilgotność powietrza: 91 %
  • kierunek wiatru: 189 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Wielka Sowa w miejscowości Dzierżoniów

Wielka Sowa

Powiązane kategorie z kamerą nr 882:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.