Środa, 12.06.2024 23:14

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w Górach Sowich (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Sudety - Góry Sowie - opis

Góry Sowie położone są w południowo-zachodniej części Polski na terenie województwa dolnośląskiego. Usytuowane są w środkowej części masywu Sudetów, dlatego też stanowią wspaniałą bazę wypadową w sąsiednie rejony po polskiej, czeskiej oraz niemieckiej stronie.

Góry Sowie to niezwykle atrakcyjny turystycznie zakątek Polski. Liczne zabytki oraz wspaniałe walory przyrodnicze sprawiają, że Ziemie Sowiogórskie są wspaniałym miejscem do uprawiania turystyki pieszej.
Góry Sowie to również piękne panoramy roztaczające się ze szczytu Wielkiej i Małej Sowy oraz liczne doliny i wąwozy. Na urlopowiczów czeka wiele ciekawych i owianych tajemnicą miejsc takich jak: Muzeum Sztolni Walimskich, Podziemnie Miasto Osówka czy też Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim oraz wiele innych pozostałości przeszłości. Góry Sowie to ponad 20 kilometrów tras biegowych oraz kilkanaście wyciągów, wzdłuż których biegną trasy o różnym poziomie trudności.

Turyści odwiedzają Góry Sowie zarówno latem, jak i zimą, gdyż przez cały rok gwarantują im ciszę i spokój. Jest to miejsce, dla osób szukających relaksu, inspiracji oraz wszystkich tych, którzy pragną aktywnie spędzić swój urlop.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.