Poniedziałek, 20.05.2024 11:10

Dzierżoniów - Osiedle Jasne 4

Osiedle Jasne 4  - Dzierżoniów

Dzierżoniów kamera na osiedlu Jasnym 4

Kamera została zamontowana w Dzierżoniowie, mieście położonym w województwie dolnośląskim, u stóp Gór Sowich, na osiedlu Jasnym, a jej obiektyw skierowany został w stronę placu zabaw. Osiedle Jasne położone jest w północno-wschodniej części Dzierżoniowa, pomiędzy ulicą Rzeźniczą, a ulicą Generała Władysława Sikorskiego.

Dzierżoniów to miasto o starym rodowodzie, bowiem prawa miejskie otrzymało już w połowie XIII wieku. Jego długa historia doskonale widoczna jest w licznych i dobrze zachowanych zabytkach. Zwiedzanie Dzierżoniowa warto rozpocząć od Rynku, który jest głównym placem miasta. W jego centralnej części stoi Ratusz będący siedzibą władz miejskich i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Rynek otoczony jest pięknymi i odnowionymi, nawet 4-kondygnacyjnymi kamienicami. Cały plac ozdobiony został ławeczkami i kwiatami w klombach oraz zabytkowym, barokowym pomnikiem św. Nepomucena.

Opodal dzierżoniowskiego Rynku znajdują się również inne, ciekawe zabytki. Stąd już niedaleko do zabytkowych murów obronnych (liczących ponad 700 lat!), monumentalnej wieży ciśnień, czy też synagogi.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20 °C (68.1 °F)
  • prędkość wiatru: 1.43 km/h (0.89 mph)
  • wilgotność powietrza: 65 %
  • kierunek wiatru: 220 °
  • zachmurzenie: 24 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Osiedle Jasne 4 w miejscowości Dzierżoniów

Osiedle Jasne 4

Powiązane kategorie z kamerą nr 883:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.