Poniedziałek, 20.05.2024 11:36

Dzierżoniów - Kaplica na Wielkiej Sowie

Kaplica na Wielkiej Sowie - Dzierżoniów

Dzierżoniów kamera kaplica na Wielkiej Sowie

Wielka Sowa to najwyższy szczyt Gór Sowich, zaliczany do Korony Gór Polskich. Zbudowana jest ze skał metamorficznych z prekambru, i położona jest w dorzeczu Odry, a dokładniej na granicy pomiędzy dorzeczami jej dopływów, czyli Bystrzycy i Nysy Kłodzkiej.

Kamera, z której zdjęcia mamy szansę oglądać została zamontowana na Wielkiej Sowie, w pobliżu niedawno wybudowanej tutaj kaplicy, która w czerwcu 2015 roku przyjęła wezwanie: Matki Bożej Słuchającej, św. Stanisława - biskupa i męczennika, a także Jana Gwalberta - patrona leśników. Kaplica została poświęcona przez bp Ignacego Deca. Świątynia na Wielkiej Sowie ma znaczenie szczególne, bowiem od wieków, na szczytach gór, ludzie oddawali Bogu Chwałę.

W naszym serwisie znajdują się aż cztery kamery zamontowane na Wielkiej Sowie. Niestety jakość obrazu z tych kamer jest dość niska, a zdjęcia odświeżane są nieregularnie, i to w dużych odstępach czasowych. Niemniej jednak, sam pomysł zamontowania kamer na szczycie góry jest bardzo dobry, i miejmy nadzieję, że w przyszłości zdjęcia z kamer na Wielkiej Sowie będą regularnie odświeżane.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.5 °C (61.7 °F)
  • prędkość wiatru: 3.06 km/h (1.9 mph)
  • wilgotność powietrza: 53 %
  • kierunek wiatru: 214 °
  • zachmurzenie: 24 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kaplica na Wielkiej Sowie w miejscowości Dzierżoniów

Kaplica na Wielkiej Sowie

Powiązane kategorie z kamerą nr 881:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.