Sobota, 13.04.2024 18:11

Dolistowo Stare - Centrum wsi

Centrum wsi - Dolistowo Stare

Dolistowo Stare kamera na centrum wsi

Dolistowo Stare to duża wieś położona w województwie podlaskim, nad rzeką Biebrzą, w pobliżu Biebrzańskiego Parku Narodowego. Choć nie jest to nazbyt popularna miejscowość turystyczna, odwiedzana jest przez dość znaczące tłumy "lokalnych" turystów przyjeżdżających do Dolistowa Starego na plażę.

Kamera, z której mamy szansę na żywo zobaczyć centrum Dolistowa Starego została zamontowana na budynku straży pożarnej. Po lewej stronie obrazu (za drzewem) widoczna jest część kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Wawrzyńca. Został on wzniesiony pod koniec XVIII wieku. Świątynia charakteryzuje się późnoklasycystyczną fasadą, została ufundowana przez Izabellę Branicką z Poniatowskich, razem z zabytkową dzwonnicą z roku 1803. Kościół św. Wawrzyńca nie był pierwszym kościołem w Dolistowie Starym. Tutejsza parafia została powołana do życia 6 lutego 1500 roku.

Dolistowo Stare może i nie jest zbyt popularną miejscowością turystyczną, lecz niewątpliwie posiada potencjał. Liczne i zaciszne zakątki, doskonałe do biwakowania pozwalają na swobodny wypoczynek na łonie natury. Z pobytu tutaj z pewnością będą zadowoleni nie tylko Ci, którzy pragną spędzić swój urlop na łonie natury, ale także amatorzy fotografii, bowiem Biebrza, jaki i Biebrzański Park Narodowy są niesłychanie "fotogeniczne".

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.1 °C (61 °F)
  • prędkość wiatru: 6.82 km/h (4.24 mph)
  • wilgotność powietrza: 74 %
  • kierunek wiatru: 315 °
  • zachmurzenie: 87 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Centrum wsi w miejscowości Dolistowo Stare

Centrum wsi

Powiązane kategorie z kamerą nr 877:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.