Wtorek, 07.07.2020 13:33

Dębno - Ulica Mickiewicza

Ulica Mickiewicza - Dębno

Dębno IP kamera na ulicę Adama Mickiewicza

Kamera została zamontowana na budynku położonym przy ulicy Adama Mickiewicza w Dębnie. Jej obiektyw został skierowany w kierunku Myśliborza. Droga widoczna na zdjęciach z kamery stanowi część drogi krajowej nr 23 wiodącej z Sarbinowa do Myśliborza.

Dębno to niewielkie miasteczko o bogatej historii. Największy rozwój miasta miał miejsce w latach 1890-1930, kiedy to Dębno przeżywało rozkwit przemysłu. W mieście funkcjonowały liczne fabryki sukiennicze, tłuszczów technicznych, olbrzymia drukarnia, wydawnictwo oraz fabryka dekstryny, ceramiczna, stolarnie, a także wytwórnie cygar i galanterii skórzanej. Pomimo przemysłowej historii miasta, Dębno zachwyca wszechobecną zielenią i ciekawymi zabytkami. Zielony krajobraz miasta uzupełniony jest fantastycznie przez liczne zabytkowe fabrykanckie wille, kamienice i budynki pofabrykanckie, które ukazują historyczny obraz Dębna. Swoistą wizytówką Dębna i najważniejszym jego zabytkiem jest kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła wzniesiony w latach 1852-1855 w stylu neoromańskim, który charakteryzuje się kolistymi łukami. Projekt kościoła wykonany został przez Friedrich August Stuller'a.

Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła usytuowany jest przy Placu Konstytucji 3 Maja. Jadąc w kierunku Myśliborza ulicą Adama Mickiewicza kościół widoczny będzie po lewej stronie.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19.7 °C (67.5 °F)
  • prędkość wiatru: 2.16 km/h (1.34 mph)
  • wilgotność powietrza: 47 %
  • kierunek wiatru: 308 °
  • zachmurzenie: 65 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Mickiewicza w miejscowości Dębno

Ulica Mickiewicza

Powiązane kategorie z kamerą nr 872:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.