Sobota, 28.03.2020 13:23

Dębno - Widok z wieży kościelnej

Widok z wieży kościelnej - Dębno
Link źródłowy

Dębno kamera na plac Konstytucji 3 Maja

Kamera została zamontowana na wieży kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie. Obiektyw kamery skierowany został w stronę placu Konstytucji, na którym odbywają się najważniejsze uroczystości patriotyczne i państwowe. W oddali widoczny jest, usytuowany w centralnym punkcie placu Konstytucji, pomnik Orła Białego z rozłożonymi skrzydłami. Został on wzniesiony w roku 2007 jako wotum wdzięczności mieszkańców Dębna. Wokół pomnika zostały zamontowane tablice, na których widnieją daty najważniejszych wydarzeń historycznych.

Świątynia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie jest kościołem parafialnym prowadzonym przez księży salezjanów. Kościół został wybudowany w latach 1852-1855 w stylu neoromańskim w miejscu, w którym wcześniej usytuowana była świątynia wzniesiona w XIII wieku. Została ona zamknięta, gdyż specjalna komisja stwierdziła, że budynek nie nadaje się do dalszego użytku.

Świątynia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła robi niesamowite wrażenie nie tylko z zewnątrz, ale również i w wewnątrz. Wnętrze kościoła podzielone zostało na trzy wyraźne nawy przy użyciu drewnianych empor, które zostały wsparte na wiązkowych kolumnach z toskańskimi i korynckimi głowicami. Ściany zdobią malowidła przedstawiające Trójce Świętą oraz Chrystusa udzielającego Komunii, a także Matkę Bożą Orędowniczkę.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.3 °C (57.7 °F)
  • prędkość wiatru: 3.6 km/h (2.24 mph)
  • wilgotność powietrza: 51 %
  • kierunek wiatru: 328 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Widok z wieży kościelnej w miejscowości Dębno

Widok z wieży kościelnej

Powiązane kategorie z kamerą nr 874:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.