Środa, 24.07.2024 17:46

Dębno - Ul. Mickiewicza w stronę pl. Konstytucji

Ul. Mickiewicza w stronę pl. Konstytucji  - Dębno

Dębno kamera z ul. Mickiewicza na pl. Konstytucji

Dębno, choć nie jest to duże miasteczko, posiada wiele ciekawych miejsc i zabytków związanych ściśle ze swoją długą i bogatą historią. Warto się tutaj wybrać chociażby na krótki, kilku dniowy wypoczynek. W samym miasteczku czeka na turystów kilkanaście zabytków oraz atrakcji, a w tym jezioro z plażą położone prawie, że w samym centrum miasta.

Najważniejszym zabytkiem i wizytówką Dębna jest kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, który wybudowany został w latach 1852-1855 w stylu neoromańskim. Jest on usytuowany przy placu Konstytucji, w którego stronę skierowany jest obiektyw kamery, niestety nie jest on widoczny na zdjęciach. Opodal wspomnianej świątyni, na pl. Konstytucji usytuowany jest pomnik przedstawiający Orła Białego. Został on wzniesiony jako wotum wdzięczności mieszkańców miasta w roku 2007. Pomnik otoczony jest tablicami, na których widnieją daty najważniejszych wydarzeń historycznych. Na placu Konstytucji mają miejsce obchody świąt narodowych i uroczystości patriotycznych.

Bardzo ciekawym zabytkiem architektonicznym jest ogromna kamienica usytuowana przy ulicy Armii Krajowej. Została ona wybudowana w 1882 roku przez Juliusza Neumanna, właściciela drukarni i wydawnictwa. Zaledwie 9 lat później budynek został przebudowany. Dobudowane zostały kolejne piętra, a pięknie zdobiona fasada została wykonana z piaskowca.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 23.2 °C (73.8 °F)
  • prędkość wiatru: 6.78 km/h (4.21 mph)
  • wilgotność powietrza: 65 %
  • kierunek wiatru: 311 °
  • zachmurzenie: 63 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1015 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ul. Mickiewicza w stronę pl. Konstytucji w miejscowości Dębno

Ul. Mickiewicza w stronę pl. Konstytucji

Powiązane kategorie z kamerą nr 873:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.