Piątek, 19.07.2024 11:48

Kamery w Ciechocinku (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Ciechocinek - opis

Ciechocinek jest miastem uzdrowiskowym cieszącym się ogromną sławą nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Miasteczko położone jest w samym sercu malowniczych Kujaw, na lewym brzegu Wisły, przy trasie nr 1 wiodącej z południa na północ kraju, opodal Torunia.

To, co przyciąga turystów i kuracjuszy do Ciechocinka to przede wszystkim zespół tężni solankowych, które są także największą wizytówką miasta. Zostały one wzniesione w połowie XIX wieku i obecnie stanowią unikatowy zabytek ówczesnej techniki. Ogromną atrakcją Ciechocinka jest także fenomenalny Park Zdrojowy, który utrzymany został w stylu angielskim, gdzie oprócz ciekawej i bogatej roślinności usytuowana jest muszla koncertowa oraz piękna i zabytkowa Pijalnia Wód Mineralnych.

Niemniej jednak, nie ulega wątpliwości, że największym bogactwem naturalnym Ciechocinka są tutejsze solanki. W mieście powstały liczne sanatoria i ośrodki wypoczynkowo-lecznicze, gdzie leczy się wiele rodzajów schorzeń. Dodatkowym i ogromnym atutem Ciechocinka jest wszechobecna zieleń, która doskonale uprzyjemnia pobyt.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.