Środa, 24.07.2024 18:27

Brenna - Ośrodek narciarski Dolina Leśnicy

Ośrodek narciarski Dolina Leśnicy - Brenna

Brenna kamera na ośrodek narciarski Dolina Leśnicy

Dolina Leśnicy jest najważniejszym całorocznym centrum wypoczynkowym w Brennej, to właśnie przy nim funkcjonuje jedna z trzech stacji narciarskich w tej niewielkiej, lecz malowniczej wsi.

Ośrodek narciarski położony jest na wschodnich i północno-wschodnich stokach Świniarki wznoszącej się na 690 m n.p.m. Pod szczyt wcześniej wspomnianej góry dostaniemy się dzięki dwóm wyciągom talerzykowym (trzeba się przesiąść w połowie drogi). Ze szczytu do wyboru mamy kilka wariantów zjazdu - trasy czerwone oraz niebieskie, zaś po drugiej stronie stoku znajduje się kolejny wyciąg orczykowy, który obsługuje trasę o długości 600 metrów. Ponadto w dolnej części stoku stoi krótki wyciąg zaczepowy dla dzieci oraz tor snowtubingowy.

Poniżej dolnych stacji wyciągów znajdują się dwa punkty gastronomiczne serwujące ciepłe napoje i przekąski. Nieco dalej znajduje się restauracja dla narciarzy i gości ośrodka. Dolina Leśnicy nie jest znaną stacją narciarską, dzięki czemu nie uświadczymy tu tłumów narciarzy i długich kolejek do wyciągów, a trasy narciarskie spełnią oczekiwania początkujących jak i doświadczonych narciarzy.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.3 °C (68.5 °F)
  • prędkość wiatru: 2.91 km/h (1.81 mph)
  • wilgotność powietrza: 82 %
  • kierunek wiatru: 343 °
  • zachmurzenie: 66 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ośrodek narciarski Dolina Leśnicy w miejscowości Brenna

Ośrodek narciarski Dolina Leśnicy

Powiązane kategorie z kamerą nr 347:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.