Piątek, 19.07.2024 10:00

Kamery w Brennej (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Brenna - opis

Brenna to wieś w południowej Polsce położona w województwie śląskim, powiecie cieszyńskim. Wieś zlokalizowana jest w dolinie rzeki Brennicy w górach Beskidu Śląskiego na wysokości 420 m n.p.m.

Na przełomie XV i XVI wieku książę cieszyński założył tutaj hutę szkła opalaną drzewem z pobliskich lasów, wtedy też powstała początkowo niewielka osada. Brenna należy do grupy miejscowości, którą warto odwiedzić przez cały rok. Zimą cieszyć się można dobrymi warunkami narciarskim oraz świetnie przygotowanymi stokami, nowicjusze skorzystać mogą z wiedzy doświadczonych instruktorów. Latem czas spędzony we wsi poświęcić można na bliższe poznanie historii miejscowości. W Brennej warto zobaczyć wybudowany w XVIII wieku zabytkowy kościół, plebanię oraz XVII-wieczną chatę. Liczne szlaki piesze, rowerowe i obiekty sportowe sprawiają, że turyści mają szereg możliwości spędzenia aktywnie wolnego czasu, dzięki czemu wieś chętnie odwiedzana jest przez urlopowiczów.

Brenna położona jest w niewielkiej odległości od takich miejscowości, jak Wisła, Ustroń czy też Szczyrk, dzięki czemu niezmotoryzowani turyści nie powinni mieć większych problemów z dojazdem do tej jakże urokliwej miejscowości. Baza noclegowa w Brennej jest bardzo dobrze rozwinięta od kwater prywatnych, przez domy letniskowe, gospodarstwa agroturystyczne aż po pensjonaty.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.