Środa, 24.07.2024 16:21

Kamerz w Bochni (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

  • Rynek
    Rynek 9213 Wyświetleń

Bochnia - opis

Bochnia to stosunkowo niewielkie miasteczko położone w województwie małopolskim. Administracyjne granice miasta obejmują około 30 km2 powierzchni Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego. Historia miasta sięga aż XII wieku, a prawa miejskie Bochnia otrzymała już w 1253 roku.

Ogromny wpływ na rozwój Bochni miały złoża soli kamiennej, odkryte w 1248 roku. Mieszcząca się w Bochni kopalnia jest miejscową atrakcją turystyczną. Zabytkowym i ważnym elementem wyposażenia kopalni, niespotykanym nigdzie indziej, jest sprawny mechanizm wind poruszany silnikiem parowym. Wstęp do obiektu jest oczywiście płatny, lecz przewidziano interesujące zniżki rodzinne i grupowe. Tutejsza kopalnia nie jest tak popularna, jak ta w Wieliczce, jednak możemy być pewni, że dołożono wszelkich starań, by zapewnić zwiedzającym niezapomniane wrażenia i dawkę solidnej wiedzy przekazywanej przez przewodnika i pokazy multimedialne.

Długa historia Bochni doskonale widoczna jest w licznych zabytkowych obiektach rozrzuconych po całym mieście. Oczywiście, aby poczuć klimat tego niewielkiego miasteczka, trzeba spędzić nieco czasu na Rynku położonym w jego sercu. Aby dokładnie zwiedzić Bochnię, wystarczy wybrać się tutaj na weekend, lub chociaż na jeden dzień, przy okazji pobytu w Krakowie.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.