Sobota, 25.05.2024 15:48

Bielsko-Biała - Szczyt Szyndzielni

Szczyt Szyndzielni - Bielsko-Biała

Bielsko-Biała kamera na szczyt Szyndzielni

Szyndzielnia wznosząca się na wysokość 1028 m n.p.m., to jeden z najpopularniejszych szczytów Beskidu Śląskiego położony pomiędzy dolinami Olszówki, Wapienicy i Białki, w granicach administracyjnych miasta Bielsko-Biała i Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego.

Na szczyt Szyndzielni turystów i miłośników białego szaleństwa wwozi, zmodernizowana w latach 90. XX wieku, kolejka gondolowa, dzięki której w ciągu 6 minut przeniesiemy się z gwarnego Bielska-Białego w krainę przyrody i wspaniałych widoków roztaczających się ze szczytu. Górna stacja kolejki gondolowej usytuowana jest zaledwie 70 metrów poniżej szczytu. Pomiędzy górną stacją, a szczytem Szyndzielni usytuowane jest okazałe schronisko wybudowane w 1897 roku, było to pierwsze schronisko górskie w polskich Beskidach.

Obok Schroniska na Szyndzielni znajduje się nieduży ogród botaniczny oraz węzeł szlaków pieszych, którymi możemy dotrzeć na położony opodal Klimczok, Błatnią czy Kozią Górę. Ponadto przebiegają tędy szlaki prowadzące do Szczyrku, Brennej, Jaworza, Bystrej, Olszówki i Wapienicy.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.7 °C (65.7 °F)
  • prędkość wiatru: 1.83 km/h (1.14 mph)
  • wilgotność powietrza: 100 %
  • kierunek wiatru: 78 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Szczyt Szyndzielni w miejscowości Bielsko-Biała

Szczyt Szyndzielni

Powiązane kategorie z kamerą nr 780:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.