Sobota, 13.04.2024 18:37

Bielsko-Biała - Stok narciarski Dębowiec

Stok narciarski Dębowiec - Bielsko-Biała

Bielsko-Biała kamera na stok narciarski Dębowiec

Położony tuż na południe od Bielsko-Białej Dębowiec, już od ponad stu lat cieszy się ogromną popularnością, nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale także wśród turystów jako atrakcyjny punkt widokowy i znakomity teren rekreacyjny.

Ośrodek narciarski Dębowiec został oddany do użytku w 2013 roku. Kręgosłupem tej niewielkiej, lecz nowoczesnej stacji narciarskiej jest nowoczesna kolej krzesełkowa TatraLift o długości 600 metrów i różnicy poziomów wynoszącej niewiele ponad 100 metrów. Wzdłuż niej biegnie łatwa i oświetlona trasa wyposażona w nowoczesny system naśnieżania. Z myślą o najmłodszych przygotowany został krótki, 85-metrowy wyciąg zaczepowy z łagodną trasą przeznaczoną do nauki jazdy na nartach. Nieco dalej usytuowany jest snowpark.

Kolejka krzesełkowa, wwożąca turystów na polanę położoną poniżej szczytu Dębowca, funkcjonuje przez cały rok. Latem, opodal dolnej kolejki krzesełkowej działa wielofunkcyjne boisko oraz park linowy, natomiast opodal górnej stacji usytuowany jest plac zabaw dla dzieci.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15.4 °C (59.8 °F)
  • prędkość wiatru: 3.75 km/h (2.33 mph)
  • wilgotność powietrza: 71 %
  • kierunek wiatru: 228 °
  • zachmurzenie: 83 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1024 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stok narciarski Dębowiec w miejscowości Bielsko-Biała

Stok narciarski Dębowiec

Powiązane kategorie z kamerą nr 796:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.