Piątek, 19.07.2024 11:34

Bielsko-Biała - Stacja narciarska Dębowiec

Stacja narciarska Dębowiec - Bielsko-Biała

Bielsko-Biała kamera na stacji narciarskiej

Dębowiec od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością - szczyt wznosi się na wysokość 686 m n.p.m. na południe od Bielska-Białej. W górnej części polany na zboczach Dębowca znajduje się schronisko, jedno z najstarszych w Beskidach. Ze szczytu rozciąga się wspaniała panorama na Bielsko-Białą oraz Magurkę Wilkowicką, jest to nie tylko znakomity punkt widokowy ale również ciekawy teren rekreacyjny.

Stacja narciarska Dębowiec ma charakter lokalny, odwiedzana jest głównie przez okolicznych mieszkańców a sporadycznie przez turystów. Niewielki, a przy tym nowoczesny ośrodek narciarski został oddany do użytku w 2013 roku. Głównym elementem stacji narciarskiej Dębowiec jest kolejka krzesełkowa o długości 600 metrów, różnica poziomów wynosi nieco ponad 100 metrów. Wzdłuż niej biegnie łatwa, sztucznie naśnieżana i oświetlona trasa narciarska. W pobliżu dolnej stacji kolejki stoi krótki wyciąg zaczepowy (84 m) dla dzieci.

Bez wątpienia jest to dobrze zorganizowana oraz nowoczesna stacja narciarska, jest to jednak miejsce dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z nartami. Doświadczeni narciarze raczej bardzo szybko się znudzą banalną, prostą i dość krótką trasą zjazdową.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 24.4 °C (75.9 °F)
  • prędkość wiatru: 4.68 km/h (2.91 mph)
  • wilgotność powietrza: 100 %
  • kierunek wiatru: 44 °
  • zachmurzenie: 94 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska Dębowiec w miejscowości Bielsko-Biała

Stacja narciarska Dębowiec

Powiązane kategorie z kamerą nr 235:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.