Niedziela, 27.11.2022 02:25

Bielsko-Biała - Plac zabaw Dębowiec

Plac zabaw Dębowiec - Bielsko-Biała

Bielsko-Biała kamera na plac zabaw Dębowiec

Plac zabaw, widoczny na powyższym obrazie z kamery, usytuowany jest opodal górnej stacji kolejki krzesełkowej Dębowiec wwożącej turystów na wysokość 525 m n.p.m. Jest on jedną, z kilku atrakcji czekających na gości Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego Dębowiec.

Okolice górnej stacji kolejki krzesełkowej, to niewątpliwie najatrakcyjniejsze miejsce w całym kompleksie, ze względu na wspaniałą panoramę roztaczającą się na Bielsko-Białą oraz Magurkę Wilkowicką. Opodal, w górnej części polany, usytuowane jest najstarsze w Beskidach schronisko górskie. Po przekwalifikowaniu, obiekt utracił status schroniska i stał się gospodą dla turystów. Opodal schroniska usytuowany jest węzeł szlaków turystycznych prowadzących na Szyndzielnię, Klimczoka oraz Błatnią. Czerwony szlak wiedzie z Cygańskiego Lasu, natomiast szlak zielony z Olszówki Górnej.

Opodal gospody znajduje się kapliczka, która została wybudowana przez księży pallotynów. W każdą niedzielę, od maja do września, o godzinie 16.00 odprawiana jest msza święta. Daje to wspaniałą możliwość zawarcia związku małżeńskiego prawie, że na szczycie Dębowca. Niewątpliwie, jest to ciekawy pomysł na ślub.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 3.2 °C (37.8 °F)
  • prędkość wiatru: 1.27 km/h (0.79 mph)
  • wilgotność powietrza: 99 %
  • kierunek wiatru: 332 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1031 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Plac zabaw Dębowiec w miejscowości Bielsko-Biała

Plac zabaw Dębowiec

Powiązane kategorie z kamerą nr 798:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.