Sobota, 10.06.2023 02:12

Bielsko-Biała - Dolna stacja kolejki linowej

Dolna stacja kolejki linowej - Bielsko-Biała

Bielsko-Biała kamera przy dolnej stacji kolejki linowej

Kamera została zamontowana w okolicach dolnej stacji kolejki linowej wwożącej turystów na szczyt Szyndzielni. Jest to druga wybudowana w powojennej Polsce (po kolejce na Kasprowy Wierch) kolej linowa. Pierwsza kolej linowa rozpoczęła pracę w 1953 roku, lecz ze względu na duże wyeksploatowanie kolei, została ona w latach 1994-1995 zmodernizowana.

Obecnie wagoniki kolejki przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich oraz wózków dziecięcych i nart. Koszt biletu ulgowego za przejazd w dwie strony wynosi 15 złotych, zaś w górę lub w dół 13 zł, koszt biletu normalnego to odpowiednio 22 i 16 złotych. Osobom powyżej 70 roku życia przysługuje bilet dla seniora, którego cena wynosi 8 zł za przejazd w jedną stronę i 9 złotych za przejazd w dwie strony.

Zmotoryzowani turyści zamierzający samochodem dojechać do kolejki zmuszeni są do jego pozostawienia na płatnym parkingu przy ulicy Armii Krajowej, natomiast turyści podróżujący komunikacją miejską dojadą autobusem nr 8 - kierunek Szyndzielnia.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.6 °C (56.4 °F)
  • prędkość wiatru: 2.74 km/h (1.7 mph)
  • wilgotność powietrza: 96 %
  • kierunek wiatru: 41 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dolna stacja kolejki linowej w miejscowości Bielsko-Biała

Dolna stacja kolejki linowej

Powiązane kategorie z kamerą nr 779:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.