Sobota, 18.05.2024 16:23

Bielawa - Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - Bielawa

Bielawa kamera na kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

To już druga kamer zamontowana w Szkole Podstawowej nr 10 położonej przy ulicy Generała Grota-Roweckiego 6 w Bielawie. Obiektyw kamery został skierowany w stronę kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz terenów położonych przy ulicy Józefa Piłsudskiego.

Kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny został wybudowany prawdopodobnie już w XIII wieku, jako budowla jednonawowa w przedniej części sklepiona. Pierwotnie w świątyni usytuowane były trzy ołtarze, lecz do XVII wieku przetrwał zaledwie jeden, zaś w 1866 roku kościół został rozebrany ze względu na zły stan techniczny i groźbę zawalenia się budowli. Budowa obecnej świątyni rozpoczęła się w 1868 roku, a zakończyła 8 lat później. Aktualnie kościół posiada trzy dzwony oraz zegar upamiętniający Rok Wielkiego Jubileuszu Chrześcijaństwa.

Niezwykłą atrakcją świątyni jest, widoczna na obrazie z kamery, wieża widokowa wznosząca się na wysokość 101 metrów. Aktualnie jest to trzecia, pod względem wysokości, wieża widokowa w Polsce. Do najwyżej położonego tarasu widokowego prowadzi aż 300 schodów, których pokonanie będzie opłacone niemałym wysiłkiem fizycznym, a wynagrodzone fantastycznymi widokami.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15.9 °C (60.7 °F)
  • prędkość wiatru: 8.95 km/h (5.56 mph)
  • wilgotność powietrza: 85 %
  • kierunek wiatru: 207 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w miejscowości Bielawa

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Powiązane kategorie z kamerą nr 758:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.