Piątek, 19.07.2024 11:18

Bałtów - Ośrodek narciarski

Ośrodek narciarski - Bałtów

Bałtów kamera w ośrodku narciarskim

Szwajcaria Bałtowska to największy i najlepszy ośrodek narciarski w powiecie ostrowieckim w województwie świętokrzyskim. Stacja znajduje się w niewielkiej wsi Bałtów, która jest malowniczo położona w dolinie rzeki Kamiennej.

Stoki narciarskie usytuowane są na wschodnich zboczach Doliny Kamiennej. Głównym elementem ośrodka narciarskiego jest niedawno wybudowana nowoczesna kolejka krzesełkowa z czteroosobowymi kanapami. Ponadto znajdują się tutaj dwa wyciągi orczykowe oraz dwa wyciągi talerzykowe, które obsługują teren szkółki narciarskiej. Z górnych stacji wyciągów w dół biegną łagodne i łatwe trasy zjazdowe. Ze względu na niskie położenie (górna stacja krzesełka położona jest na wysokości 200 m n.p.m) stok został wyposażony w nowoczesny i bardzo wydajny system naśnieżania.

W ciągu ostatnich lat Bałtów stał się bardzo ważnym punktem na zimowej mapie Polski. Jest to wspaniały teren rodzinny, gdzie każdy może nauczyć się jeździć na nartach. Szusowanie po stokach jest jedną z wielu atrakcji czekających na turystów w zimowym Bałtowie.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 24.9 °C (76.7 °F)
  • prędkość wiatru: 3.32 km/h (2.06 mph)
  • wilgotność powietrza: 52 %
  • kierunek wiatru: 23 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ośrodek narciarski w miejscowości Bałtów

Ośrodek narciarski

Powiązane kategorie z kamerą nr 324:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.