Sobota, 22.06.2024 05:50

Kamery w Andrychowie (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Andrychów - opis

Andrychów to niewielkie miasteczko położone w województwie małopolskim u stóp Beskidu Małego, opodal Wadowic. W księgach historycznych pierwsza wzmianka na temat osady w miejscu dzisiejszego miasta pojawia się w XIV wieku, a dokładniej w 1344 roku. Andrychów jako miejscowość letniskowa zaczęła rozwijać się w międzywojennej Polsce i z tego też okresu pochodzą duże inwestycje, takie jak basen pływacki i stadion sportowy.

Bogata oferta turystyczna Andrychowa jest mocno zróżnicowana i zarówno turysta zainteresowany aktywnym wypoczynkiem jak i rekreacją z pewnością znajdą zajęcia odpowiadające indywidualnym preferencjom. Zwiedzanie Andrychowa warto rozpocząć od spaceru po niewielkiej andrychowskiej starówce zachowanej w klimacie małego, galicyjskiego i górskiego miasteczka. Aktywny wypoczynek zapewniają obiekty sportowe, na które składa się kompleks odkrytych basenów, korty tenisowe oraz stadion sportowy. Potencjał i możliwości Beskidu Andrychowskiego, stanowiącego wschodnią cześć Beskidu Małego, został również wykorzystany. Turyści mają do dyspozycji liczne szlaki turystyczne, ściny wspinaczkowe, a miłośnicy białego szaleństwa, zimą mają do dyspozycji kilka tras narciarskich i wyciągów.

Andrychów stanowi wspaniałą bazę wypadową, ze względu na doskonałe położenie w pobliżu Krakowa, Bielsko-Białej, Wadowic i Oświęcimia. Baza noclegowa Andrychowa składa się przede wszystkim z kameralnych kwater prywatnych oraz nieco droższych pensjonatów.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.