Czwartek, 30.03.2023 04:50

Zebrzydowice - Staw Młyńszczok

Staw Młyńszczok - Zebrzydowice

Zebrzydowice kamera na staw Młyńszczok

Zebrzydowice to dość duża wieś, licząca nieco ponad 5000 mieszkańców, położona w województwie śląskim, w Kotlinie Ostrawskiej, tuż przy granicy z Republiką Czeską. Stale rozbudowywana infrastruktura turystyczna oraz bogata oferta rekreacyjna Zebrzydowic przyciąga tutaj coraz liczniejsze rzesze turystów.

Jedną z największych atrakcji Zebrzydowic jest staw o nazwie Młyńszczok, długi na 800 i szeroki na 400 metrów. Zbiornik wodny podzielony został na dwa baseny, większy i mniejszy, w których bezpiecznie można pływać pod okiem wykwalifikowanych ratowników. Ogromną popularnością, szczególnie wśród dzieci, cieszy się duża zjeżdżalnia zapewniająca najmłodszym ogromną frajdę. Miłośnicy wodnych wojaży mają do dyspozycji wypożyczalnie sprzętu wodnego, w której można wypożyczyć żaglówki, sprzęt do windsurfingu, rowery wodne czy kajaki.

Wokół Młyńszczoka wytyczone zostały ścieżki rowerowe i piesze umożliwiające relaksujące spacery. W pobliżu funkcjonuje także kryte kąpielisko (przy zespole szkół) oraz boisko sportowe. Opodal stawu usytuowany jest także Gminny Ośrodek Kultury, który regularnie organizuje ciekawe imprezy, w tym Międzynarodowy Przegląd Zespołów Regionalnych "Złoty Kłos".

Aktualna pogoda

  • temperatura: 5.2 °C (41.4 °F)
  • prędkość wiatru: 5.62 km/h (3.49 mph)
  • wilgotność powietrza: 75 %
  • kierunek wiatru: 189 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1018 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Staw Młyńszczok w miejscowości Zebrzydowice

Staw Młyńszczok

Powiązane kategorie z kamerą nr 854:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.