Poniedziałek, 20.05.2024 11:04

Przyłęków - Jastrzębica Ski

Jastrzębica Ski - Przyłęków

Przyłęków Jastrzębica-Ski kamera online na stok

Kompleks narciarski Jastrzębica-Ski położony jest w niewielkiej wsi Przyłękowie, leżącej tuż opodal Żywca i zaledwie 20 minut samochodem od Bielska-Białej oraz około 25 kilometrów od granicy ze Słowacją. Kamera została zamontowana przy górnej stacji głównego, dwuosobowego wyciągu orczykowego, który wwozi narciarzy nieopodal szczytu Jastrzębicy, sięgającej 758 metrów n.p.m.

Z górnej stacji wyciągu orczykowego amatorzy sportów zimowych mają do wyboru aż 3 trasy narciarskie. Prawie, że bezpośrednio wzdłuż linii orczyka wiedzie trasa nr 1, oznaczona na mapie ośrodka kolorem czarnym, o długości około 850 metrów. Jest to najtrudniejsza trasa w stacji narciarskiej Jastrzębica-Ski. Z perspektywy widoku z kamery, na lewo od orczyka, delikatnym łukiem odchodzi trasa nr 3, oznaczona kolorem czerwonym na mapie stacji, o długości około 1000 metrów. Zaś na prawo od wyciągu, odchodzi już dość szerokim łukiem trasa nr 2, najdłuższa w Jastrzębica-Ski (1150 metrów).

W dolnej części stoku funkcjonuje niewielkie i łagodne poletko do nauki jazdy na nartach, które obsługiwane jest przez wyciąg taśmowy firmy Sunkid. Ponadto nad bezpieczeństwem narciarzy czuwają wykwalifikowani ratownicy GOPR. Na miejscu oczywiście funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a także szkółka narciarska oraz dwa punkty gastronomiczne i hotel.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21.9 °C (71.4 °F)
  • prędkość wiatru: 1.51 km/h (0.94 mph)
  • wilgotność powietrza: 46 %
  • kierunek wiatru: 50 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Jastrzębica Ski w miejscowości Przyłęków

Jastrzębica Ski

Powiązane kategorie z kamerą nr 1121:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.