Czwartek, 11.08.2022 03:24

Pasłęk - Gniazdo bociana

Gniazdo bociana - Pasłęk
Link źródłowy

Pasłęk kamera na gniazdo bociana

Niewątpliwie, widok z tej kamery pokochają miłośnicy zwierząt, a w szczególności miłośnicy bocianów. Kamery internetowe przekazujące obraz na żywo coraz częściej zamontowane zostają także w okolicach siedlisk zwierząt. Pozwalają one przede wszystkim na obserwację ich naturalnych zachowań, niezmienionych bliską obecnością człowieka.

Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery zamontowanej przy gnieździe bociana usytuowanym w Pasłęku, niewielkim miasteczku leżącym w powiecie elbląskim, w województwie warmińsko-mazurskim. Dzięki kamerze każdy ma szansę śledzić na bieżąco początki życia młodych bocianów oraz ich pierwsze próby lotów, a także sposób, w jaki nowo narodzone bociany się zachowują. Zazwyczaj bociany pierwsze jaja składają już na początku drugiej dekady kwietnia, lecz średni termin zniesienia pierwszego jaja przypada na okolice 30 kwietnia. Samica składa jaja średnio co dwie doby, lecz odnotowano także przypadki, gdzie zdarzało się to z większą częstotliwością. Wysiadywanie jaj samica rozpoczyna już 4-5 dni po zniesieniu pierwszego, a okres ich inkubacji trwa około 33 dni. Pierwsze bociany zazwyczaj wykluwają się około 20 maja.

Oznaczenie kamery na mapie jest jedynie orientacyjne, niestety nie posiadamy informacji na temat dokładnej lokalizacji kamery.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15.3 °C (59.6 °F)
  • prędkość wiatru: 2.88 km/h (1.79 mph)
  • wilgotność powietrza: 88 %
  • kierunek wiatru: 92 °
  • zachmurzenie: 72 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1026 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Gniazdo bociana w miejscowości Pasłęk

Gniazdo bociana

Powiązane kategorie z kamerą nr 890:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.