Sobota, 22.06.2024 04:46

Międzybrodzie Żywieckie - Stacja narciarska

Stacja narciarska - Międzybrodzie Żywieckie

Międzybrodzie Żywieckie widok z kamery na Beskidy

Góra Żar położona jest w wschodniej części Beskidu Małego, opodal Jeziora Międzybrodzkiego. Do niedawna góra kojarzona była głównie z ćwiczącymi na niej paralotniarzami, jednak powoli to się zmienia, bowiem od kilku lat funkcjonuje tu prężnie rozwijająca się stacja narciarska należąca do Polskich Kolei Górskich.

Na sam szczyt Góry Żar dostaniemy się dzięki kolejce linowo-szynowej, podobnej do tych działających na Gubałówce lub Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju. Ze szczytu w dół prowadzą trasy zjazdowe, które początkowo są łagodne natomiast w dalszej części stają się strome. W łagodniejszej części stoku (górnej) znajduje się wyciąg orczykowy, zaś przy dolnej stacji funkcjonuje wyciąg dywanowy przeznaczony dla najmłodszych.

Na szczycie Góry Żar został wybudowany sztuczny zbiornik wodny, który jest częścią (drugiej w Polsce) elektrowni szczytowo-pompowej. W tym miejscu warto wspomnieć że sama elektrownia mieści się w wydrążonym wnętrzu góry, która jest udostępniana do zwiedzania. Szczególną atrakcję stanowi krajobraz rozciągający się ze szczytu na cały przełom Soły oraz panoramę Beskidów.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15.2 °C (59.3 °F)
  • prędkość wiatru: 3.91 km/h (2.43 mph)
  • wilgotność powietrza: 88 %
  • kierunek wiatru: 188 °
  • zachmurzenie: 29 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1009 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska w miejscowości Międzybrodzie Żywieckie

Stacja narciarska

Powiązane kategorie z kamerą nr 213:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.