Środa, 12.06.2024 23:19

Lublin - Plac Litewski

Plac Litewski - Lublin
Link źródłowy

Lublin kamera na Plac Litewski

Kamera została zamontowana na budynku położonym opodal Placu Litewskiego w Lublinie. Pierwotnie, nosił nazwę Placu Musztry, odbywały się na nim głównie parady wojskowe. Plac Litewski utworzony został w latach 20-tych XIX wieku. Obecnie odbywają się tutaj liczne wydarzenia kulturalne, happeningi oraz inne imprezy rozrywkowe, takie jak sylwester.

Na Placu Litewskim znajduje się grób nieznanego żołnierza, pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pomnik Konstytucji 3 Maja. W 2010 roku został ogłoszony konkurs na projekt rewitalizacji Placu Litewskiego. Prace odbywają się etapami i rozpoczęły się już w 2010 roku. Zakończone mają zostać w 2015.

Po rewitalizacji, główną atrakcją Placu Litewskiego stanie się multimedialna fontanna, która usytuowana jest w jego środkowej części. Zostanie ona wyposażona w ponad 200 dysz, które z różną siłą i na różna wysokość będą wyrzucały wodę w górę tworząc różne kształty. Całość będzie podświetlana, a grze kolorów towarzyszyć będzie muzyka. Sieć ścieżek miejskiego ogrodu położona pomiędzy gmachem Politologii UMCS a pomnikiem Unii Lubelskiej zyskają nowy wymiar, bowiem wzdłuż nich ustawione zostaną lampy, które zapalą się, gdy ktoś przejdzie obok. Przyjemną atmosferę ogrodu miejskiego zapewnią również iluminacje drzew.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.6 °C (56.5 °F)
  • prędkość wiatru: 2.48 km/h (1.54 mph)
  • wilgotność powietrza: 71 %
  • kierunek wiatru: 290 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1010 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Plac Litewski w miejscowości Lublin

Plac Litewski

Powiązane kategorie z kamerą nr 591:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.