Piątek, 19.07.2024 10:08

Kwidzyn - Stadnina koni

Stadnina koni - Kwidzyn

Kwidzyn kamera na ośrodek Miłosna

Obrotowa kamera, z której obraz mamy okazję oglądać, została zamontowana na terenie ośrodka jeździeckiego o nazwie: Tereny Rekreacyjno-Wypoczynkowe Miłosna. Ośrodek mieści się przy ulicy Miłosnej 18 w Kwidzynie.

Historia ośrodka Miłosna jest ściśle związana z historią Państwowego Stada Ogierów Kwidzyn, którego początki sięgają jeszcze XVIII wieku. Stado Ogierów w Kwidzynie zostało założone przez Fryderyka II Wielkiego w 1788 roku. Przez ponad 100 lat było zlokalizowane w mieście, nieopodal zamku i przez wiele lat zaopatrywało pobliskie prowincje w ogiery. W 1910 roku cały ośrodek przeniesiony został na obrzeża miasta, w miejsce położone w pobliżu terenów leśnych, gdzie już od kilku lat budowano ośrodek z prawdziwego zdarzenia. W 1944 roku wycofujący się Niemcy ewakuowali stado. Ośrodek działalność wznowił już w 1946 roku i funkcjonował zaledwie do 1972 roku. Wówczas została zakończona działalność hodowlana. W 1999 roku powołano ponowie Stado Ogierów Skarbu Państwa Kwidzyn i w tym samym roku została podjęta decyzja o sprywatyzowaniu przedsiębiorstwa.

Obecnie ośrodek Miłosna posiada w swojej ofercie wypożyczalnię bryczek ślubnych, niewielkie schronisko dla psów i kotów zwane "Przytulisko", niewielki hotelik, punkt kopulacyjny konia zimnokrwistego oraz oczywiście pełne zaplecze jeździeckie.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.8 °C (69.4 °F)
  • prędkość wiatru: 5.75 km/h (3.57 mph)
  • wilgotność powietrza: 70 %
  • kierunek wiatru: 302 °
  • zachmurzenie: 4 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stadnina koni w miejscowości Kwidzyn

Stadnina koni

Powiązane kategorie z kamerą nr 899:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.