Środa, 24.07.2024 16:44

Kamery w Krokowej

Brak kamer.

Krokowa - opis

Krokowa to dość dużych rozmiarów kaszubska wieś położona w województwie pomorskim, przy skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 213 i nr 218. Pierwsze wzmianki na temat wsi w księgach historycznych pojawiają się pod koniec XIII wieku, a dokładniej w 1285 roku. Obecnie Krokowa jest centrum administracyjno-usługowym gminy oraz siedzibą władz samorządowych.

Krokowa razem z miejscowościami ościennymi - Goszczynem i Minkowicami tworzy zwartą zabudowę o charakterze małomiasteczkowym. Stanowi doskonałą propozycję dla turystów, którzy szukają noclegów z dala od tłumów turystów, ale jednocześnie nie oddalając się zbyt daleko od Morza Bałtyckiego.

Turyści chcący poznać bliżej Krokową oraz region, w którym obecnie przebywają, powinni wybrać się do Zamku znajdującego się przy ulicy Zamkowej 1. Dawna posiadłość rodziny von Krokau, położona jest nad malowniczym stawem, i jak na zamek przystało jest on otoczony fosą. Aktualnie w zamku funkcjonuje hotel, restauracja i kawiarnia. Miłośnikom spacerów polecamy przyjemny Park Zamkowy, otaczający zamek. Kolejnym zabytkiem godnym polecenia jest kościół w Krokowej usytuowany przy ulicy Wejherowskiej 1, wzniesiony w XIX wieku w stylu neogotyckim. Świątynia posiada ciekawe i niezwykle charakterystyczne wieże przypominające zamkowe baszty. Przebywając w Krokowej warto również odwiedzić Muzeum, usytuowane nieopodal Zamku, mieszczące się w dawnej karczmie z XVIII wieku. Na ekspozycjach możemy zobaczyć bogate zbiory etnograficzne i pamiątki rodzinne po dawnych właścicielach zamku.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.