Niedziela, 07.03.2021 15:08

Kargowa - Panorama miasta

Panorama miasta - Kargowa

Kargowa kamera online na panoramę miasta

Kargowa to niewielkie miasto, a właściwie miasteczko, zamieszkane przez nieco ponad 3500 osób, położone w województwie lubelskim, kilkadziesiąt kilometrów od Zielonej Góry, przy drodze krajowej nr 32 i granicy województwa lubelskiego i wielkopolskiego.

Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery zamontowanej na budynku kargowskiego Ratusza, który usytuowany jest w centralnej części Rynku oraz samego miasteczka. Możemy zobaczyć nie tylko sam Rynek, ale także jego najbliższe, a nawet te dalsze okolice, czyli w sumie prawie całą Kargową. Tutejszy Rynek jest stosunkowo niewielki. Otoczony jest kamieniczkami pochodzącymi z XVIII i XIX wieku. Niektóre z nich są odnowione, inne niestety powoli popadają w ruinę - głównie mamy tutaj na myśli elewację budynków. Niemniej jednak sam Ratusz jest perełką Kargowej, i warto się przy nim zatrzymać i nieco lepiej przyjrzeć.

Niestety nie znaleźliśmy kamery, na której widoczny byłby kargowski Ratusz. Został on wzniesiony w 1745 roku, a następnie przebudowany i rozbudowany w 1856 roku po pożarze, który znacznie uszkodził budynek. Ratusz wzniesiony został w stylu neogotyckim, na planie zbliżonym do kwadratu. Jest to dwukondygnacyjny budynek pokryty czterospadowym dachem z wewnętrznym, niewielkim dziedzińcem. Nad całym budynkiem góruje pięciokondygnacyjna, czworoboczna wieża.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 4.1 °C (39.4 °F)
  • prędkość wiatru: 9.11 km/h (5.66 mph)
  • wilgotność powietrza: 60 %
  • kierunek wiatru: 250 °
  • zachmurzenie: 90 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Panorama miasta w miejscowości Kargowa

Panorama miasta

Powiązane kategorie z kamerą nr 1050:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.