Niedziela, 25.09.2022 23:37

Jeżewo - Jezioro Stelchno

Jezioro Stelchno - Jeżewo

Jeżewo kamera online na Jezioro Stelchno

Stelchno to jezioro położone w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego, nieopodal malowniczej wsi Jeżewo, usytuowanej na terenie Borów Tucholskich. Jego powierzchnia wynosi nieco ponad 150 ha i jest jednym z największych zbiorników wodnych w okolicy. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż tutejsze jezioro pochwalić się może I klasą czystości wód.

Na południowym brzegu jeziora Stelchno wytyczone zostało kąpielisko wraz z plażą, i to właśnie tutaj została zamontowana kamera. Ze względu na czystą wodę i bardzo przyjemną oraz łagodną, piaszczystą linię brzegową odwiedzana jest tłumnie przez mieszkańców okolicznych miast i wsi, szczególnie w gorące letnie weekendy i popołudnia. Jezioro Stelchno przyciąga nie tylko amatorów sportów wodnych, ale także miłośników wędkarstwa. W jeziorze żyją liczne gatunki ryb m.in. płocie, okonie, leszcze, liny, szczupaki, a także węgorze i pstrągi.

Przy głównej plaży (południowej) w okresie letnim funkcjonuje punkt gastronomiczny, a także pole namiotowe, parking oraz toalety. Na miejscu działa także wypożyczalnia małych jednostek pływających, głównie rowerów wodnych i kajaków.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 9.1 °C (48.3 °F)
  • prędkość wiatru: 2.37 km/h (1.47 mph)
  • wilgotność powietrza: 81 %
  • kierunek wiatru: 222 °
  • zachmurzenie: 91 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1009 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Jezioro Stelchno w miejscowości Jeżewo

Jezioro Stelchno

Powiązane kategorie z kamerą nr 1049:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.