Wtorek, 24.05.2022 13:53

Jakuszyce - Polana Jakuszycka

Polana Jakuszycka - Jakuszyce

Jakuszyce kamera na Polanie Jakuszyckiej

Kamera położona jest na terenie ośrodka narciarstwa biegowego w Jakuszycach, dzielnicy Szklarskiej Poręby. Jest to wspaniałe miejsce do stawiania swoich pierwszych kroków na dwóch deskach jak i do trenowania narciarstwa biegowego.

Na Polanie Jakuszyckiej co roku organizowane są imprezy sportowe o randze lokalnej np. Puchar Karkonoszy, krajowej np. Puchar Polski i międzynarodowej, w tym najpopularniejszy Bieg Piastów. Odbywają się tu również wyścigi psich zaprzęgów - Border Rush, jest to jeden z najtrudniejszych wyścigów w Europie. Specyficzny mikroklimat sprawia, że śnieg zalega na Polanie Jakuszyckiej bardzo długo, co niewątpliwie podnosi atrakcyjność tego miejsca oraz w dużym stopniu przyczynia się do jego popularności.

Polana Jakuszycka to aż 14 tras biegowych o łącznej długości około 100 kilometrów, które tętnią życiem w sezonie zimowym. Osoby szukające ciszy i spokoju wybrać się mogą w samodzielną wycieczkę nieprzetartymi szlakami oraz drogami leśnymi, w tym wypadku warto zaopatrzyć się w narty śladowe, gdyż śniegu zazwyczaj jest bardzo dużo.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 17.2 °C (62.9 °F)
  • prędkość wiatru: 4.14 km/h (2.57 mph)
  • wilgotność powietrza: 77 %
  • kierunek wiatru: 230 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1007 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Polana Jakuszycka w miejscowości Jakuszyce

Polana Jakuszycka

Powiązane kategorie z kamerą nr 210:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.