Poniedziałek, 21.09.2020 08:10

Jakuszyce - Polana Jakuszycka

Polana Jakuszycka - Jakuszyce

Jakuszyce kamera na Polanie Jakuszyckiej

Kamera położona jest na terenie ośrodka narciarstwa biegowego w Jakuszycach, dzielnicy Szklarskiej Poręby. Jest to wspaniałe miejsce do stawiania swoich pierwszych kroków na dwóch deskach jak i do trenowania narciarstwa biegowego.

Na Polanie Jakuszyckiej co roku organizowane są imprezy sportowe o randze lokalnej np. Puchar Karkonoszy, krajowej np. Puchar Polski i międzynarodowej, w tym najpopularniejszy Bieg Piastów. Odbywają się tu również wyścigi psich zaprzęgów - Border Rush, jest to jeden z najtrudniejszych wyścigów w Europie. Specyficzny mikroklimat sprawia, że śnieg zalega na Polanie Jakuszyckiej bardzo długo, co niewątpliwie podnosi atrakcyjność tego miejsca oraz w dużym stopniu przyczynia się do jego popularności.

Polana Jakuszycka to aż 14 tras biegowych o łącznej długości około 100 kilometrów, które tętnią życiem w sezonie zimowym. Osoby szukające ciszy i spokoju wybrać się mogą w samodzielną wycieczkę nieprzetartymi szlakami oraz drogami leśnymi, w tym wypadku warto zaopatrzyć się w narty śladowe, gdyż śniegu zazwyczaj jest bardzo dużo.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12 °C (53.6 °F)
  • prędkość wiatru: 1.79 km/h (1.11 mph)
  • wilgotność powietrza: 83 %
  • kierunek wiatru: 138 °
  • zachmurzenie: 3 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Polana Jakuszycka w miejscowości Jakuszyce

Polana Jakuszycka

Powiązane kategorie z kamerą nr 210:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.