Czwartek, 27.01.2022 14:58

Grodzisk Wielkopolski - Panorama miasta

Panorama miasta - Grodzisk Wielkopolski

Grodzisk Wielkopolski kamera - panorama miasta

Kamera przekazująca obraz na żywo zamontowana została na budynku grodziskiego Ratusza. Budynek widoczny w dolnej części obrazu z kamery jest częścią zabudowy północnej pierzei Rynku, natomiast w oddali widoczne są wieże kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej.

Pierwsze wzmianki historyczne na temat kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej pochodzą z 1426 roku, ten rok uważa się również za datę budowy świątyni. W latach 1563-1593 roku kościół znajdował się w rękach protestantów, a następnie powrócił do katolików. W późniejszych latach świątynia została powiększona i przebudowana. Budynek połączony został z wieżą, która wcześniej służyła celom obserwacyjno-obronnym, przy wykorzystaniu murów istniejącej budowli gotyckiej.

Kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej to nie jedyny, ciekawy i zabytkowy obiekt architektoniczny, znajdujący się w Grodzisku Wielkopolskim. Godnymi uwagi obiektami są budynki usytuowane przy ulicy Żwirki i Wigury, które zostały wzniesione w 1905 roku, są nimi neogotycki budynek starostwa i Sądu Rejonowego.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 2.4 °C (36.3 °F)
  • prędkość wiatru: 15.59 km/h (9.69 mph)
  • wilgotność powietrza: 88 %
  • kierunek wiatru: 254 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Panorama miasta w miejscowości Grodzisk Wielkopolski

Panorama miasta

Powiązane kategorie z kamerą nr 1031:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.