Piątek, 19.07.2024 11:31

Grodzisk Mazowiecki - Plac zabaw - Park im. hr. Skarbków

Plac zabaw - Park im. hr. Skarbków - Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki kamera na plac zabaw

Widoczny na zdjęciach z kamery plac zabaw położony jest w Grodzisku Mazowieckim, a dokładniej w Parku im. hr. Skarbków usytuowanym w samym centrum miasta, tuż opodal dworca kolejowego. Bez wątpienia, jest to jeden z ciekawszych fragmentów Starego Miasta, a także Grodziska Mazowieckiego.

Park im. hr. Skarbków założony został w XVIII wieku przez rodzinę Mokronowskich, lecz jego ostateczny kształt nadany został przez kolejnych właścicieli - Skarbków. Przez park przebiega niewielka rzeka Rokicianka, po której obu brzegach znajdują się tereny zielone porośnięte drzewami, w tym starodrzewami (stare dęby i cypryśnik błotny). Park im. hr. Skarbków został zmodernizowany w 2012 roku, równocześnie ze Stawami Goliana i już od pierwszego dnia po ponownym otwarciu cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców oraz turystów.

Z zimnego, niezadbanego i jednocześnie niezbyt przyjemnego terenu zielonego, po renowacji Park im. hr Skarbków zyskał całkowicie nowy i niesłychanie przyjemny wygląd. Oprócz nowej infrastruktury (ścieżki, monitoring, oświetlenie) w parku pojawił się także plac zabaw, fontanna oraz liczne i nadające przyjemnego klimatu elementy małej architektury. Nad bezpieczeństwem w parku czuwa firma ochroniarska. Niezwykle ważnym elementem parku jest ogólnodostępna i całoroczna toaleta z pomieszczeniami dla osób niepełnosprawnych oraz miejscem do przewijania dzieci.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 25.4 °C (77.7 °F)
  • prędkość wiatru: 0.72 km/h (0.45 mph)
  • wilgotność powietrza: 44 %
  • kierunek wiatru: 50 °
  • zachmurzenie: 88 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Plac zabaw - Park im. hr. Skarbków w miejscowości Grodzisk Mazowiecki

Plac zabaw - Park im. hr. Skarbków

Powiązane kategorie z kamerą nr 1035:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.