Środa, 06.12.2023 12:28

Grodzisk Mazowiecki - Plac zabaw - Park im. hr. Skarbków

Plac zabaw - Park im. hr. Skarbków - Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki kamera na plac zabaw

Widoczny na zdjęciach z kamery plac zabaw położony jest w Grodzisku Mazowieckim, a dokładniej w Parku im. hr. Skarbków usytuowanym w samym centrum miasta, tuż opodal dworca kolejowego. Bez wątpienia, jest to jeden z ciekawszych fragmentów Starego Miasta, a także Grodziska Mazowieckiego.

Park im. hr. Skarbków założony został w XVIII wieku przez rodzinę Mokronowskich, lecz jego ostateczny kształt nadany został przez kolejnych właścicieli - Skarbków. Przez park przebiega niewielka rzeka Rokicianka, po której obu brzegach znajdują się tereny zielone porośnięte drzewami, w tym starodrzewami (stare dęby i cypryśnik błotny). Park im. hr. Skarbków został zmodernizowany w 2012 roku, równocześnie ze Stawami Goliana i już od pierwszego dnia po ponownym otwarciu cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców oraz turystów.

Z zimnego, niezadbanego i jednocześnie niezbyt przyjemnego terenu zielonego, po renowacji Park im. hr Skarbków zyskał całkowicie nowy i niesłychanie przyjemny wygląd. Oprócz nowej infrastruktury (ścieżki, monitoring, oświetlenie) w parku pojawił się także plac zabaw, fontanna oraz liczne i nadające przyjemnego klimatu elementy małej architektury. Nad bezpieczeństwem w parku czuwa firma ochroniarska. Niezwykle ważnym elementem parku jest ogólnodostępna i całoroczna toaleta z pomieszczeniami dla osób niepełnosprawnych oraz miejscem do przewijania dzieci.

Aktualna pogoda

  • temperatura: -3 °C (26.6 °F)
  • prędkość wiatru: 2.16 km/h (1.34 mph)
  • wilgotność powietrza: 86 %
  • kierunek wiatru: 90 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Plac zabaw - Park im. hr. Skarbków w miejscowości Grodzisk Mazowiecki

Plac zabaw - Park im. hr. Skarbków

Powiązane kategorie z kamerą nr 1035:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.