Czwartek, 23.03.2023 03:46

Grodzisk Mazowiecki - Park im. hr. Skarbków

Park im. hr. Skarbków - Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki kamera w Parku Skarbków

Park im. hr. Skarbków to jeden z pięciu terenów rekreacyjnych usytuowanych w Grodzisku Mazowieckim, położony w ścisłym centrum miasta. Od północy teren parku graniczy z terenami PKP oraz z zabytkową Willą Foksal, w której mieści się obecnie Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków, natomiast od wschodu graniczy z ulicą gen. L. Okulickiego, od zachodu z ulicą Bartniaka, zaś od południa z ulicą 3-go Maja.

Park im. hr. Skarbków w 2012 roku (równolegle ze Stawami Goliana) został zrewitalizowany i już od pierwszych dni od otwarcia stał się niezwykle chętnie odwiedzanym miejscem wypoczynku i spotkań całych grodziskich rodzin. Rewitalizacja parku przyniosła wspaniałe efekty, a na szczególną uwagę zasługuje ciekawy układ kompozycyjno-przestrzenny Parku. W jego obrębie powstał doskonały dla zakochanych par - ogród różany z fontanną oraz cieszący się ogromną popularnością wśród dzieci bezpieczny plac zabaw, a także ciekawie zorganizowana przestrzeń kulturalno-oświatowa wraz ze ścieżkami dydaktycznymi.

Obecnie Park im. hr. Skarbków to fantastyczne miejsce wypoczynku już od wczesnej wiosny, aż do jesieni. Położony jest on tuż na północ od równie pięknych i popularnych Stawów Goliana, z którymi razem tworzą niezwykle ciekawy i przyjemny teren rekreacyjno-wypoczynkowy.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 8.7 °C (47.7 °F)
  • prędkość wiatru: 6.12 km/h (3.8 mph)
  • wilgotność powietrza: 85 %
  • kierunek wiatru: 215 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1009 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Park im. hr. Skarbków w miejscowości Grodzisk Mazowiecki

Park im. hr. Skarbków

Powiązane kategorie z kamerą nr 1034:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.