Sobota, 22.06.2024 04:11

Gniezno - Północno-zachodnia część miasta

Północno-zachodnia część miasta - Gniezno

Gniezno kamera na pn-zach część miasta

Obiektyw kamery skierowany został na północno-zachodnią część pierwszej stolicy Polski, czyli Gniezna. Kamera zamontowana została na wieżowcu położonym przy ulicy Franklina Roosevelta 88, we wschodniej części Gniezna.

Najważniejszym zabytkiem Gniezna jest Katedra Gnieźnieńska, lecz warto także poznać i zobaczyć inne zabytki kryjące się w mieście. Na Wzgórzu Lecha, oprócz Katedry Gnieźnieńskiej znajduje się Kolegiata, czyli zespół średniowiecznych budowli z kościołem św. Jerzego, gotycki klasztor oo. Franciszkanów, klasycystyczna Rezydencja Metropolitów Gnieźnieńskich i Prymasów Polski oraz Plac św. Wojciecha. Niesłychanie ciekawym zabytkiem jest także, wzniesiony w 1830 roku w stylu klasycystycznym, Stary Ratusz.

Oferta noclegowa Gniezna charakteryzuje się ogromnym zróżnicowaniem, dzięki czemu miasto jest doskonale przygotowane na przyjęcie najróżniejszych turystów. Urlopowicze mają do dyspozycji eleganckie hotele oferujące bardzo wysoki standard zakwaterowania, a także komfortowe i kameralne pensjonaty. Szukając najtańszego noclegu, warto rozejrzeć się za kwaterami prywatnymi.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19.2 °C (66.6 °F)
  • prędkość wiatru: 6.73 km/h (4.18 mph)
  • wilgotność powietrza: 97 %
  • kierunek wiatru: 213 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1009 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Północno-zachodnia część miasta w miejscowości Gniezno

Północno-zachodnia część miasta

Powiązane kategorie z kamerą nr 969:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.