Poniedziałek, 20.05.2024 11:14

Czchów - Rynek

Rynek - Czchów

Czchów kamera na Rynek

Czchów to niewielkie, bo liczące zaledwie około 2000 mieszkańców miasteczko, położone w województwie małopolskim. Czchów nie jest miastem, do którego zmierzają tysiące turystów każdego roku, lecz zdecydowanie stanowić może ciekawe miejsce postoju i odpoczynku, w którym swój wolny czas warto poświęcić na zwiedzanie.

Kamera internetowa, z której obraz mamy przyjemność oglądać, została zamontowana na budynku otaczającym czchowski Rynek. Reprezentacyjny plac miasteczka otoczony jest niskimi, zazwyczaj jedno- lub dwukondygnacyjnymi budynkami. Zdecydowanie różni się od pozostałych Rynków znajdujących się w większych miastach. Tutejszy Rynek, pełny zadbanej i urządzonej zieleni stanowi wspaniałe miejsce na chwilowy wypoczynek, czy też rozmowę z przyjaciółmi.

W oddali, na zdjęciach z kamery, widoczny jest kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wybudowany został w 1346 roku w stylu gotyckim, na planie podłużnym z prostokątną, szeroką nawą i nieco węższym prezbiterium. Jest to jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych świątyń w Małopolsce. Na szczególną uwagę zwiedzających zasługuje gotycka polichromia ścienna będąca najcenniejszym zabytkiem dawnego, małopolskiego malarstwa.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 22.7 °C (72.8 °F)
  • prędkość wiatru: 3.25 km/h (2.02 mph)
  • wilgotność powietrza: 62 %
  • kierunek wiatru: 76 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Czchów

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 850:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.