Sobota, 18.05.2024 16:31

Cieszyn - Kościół Jezusowy

Kościół Jezusowy - Cieszyn

Cieszyn kamera w Kościele Jezusowym

Kamera internetowa została zamontowana w Kościele Jezusowym w Cieszynie, będącym największym ewangelickim kościołem w diecezji cieszyńskiej, a także w całej Polsce. Świątynia pomieścić może około siedmiu tysięcy osób, w tym znajduje się tutaj 3,5 tysiąca miejsc siedzących. Na historycznym Śląsku Cieszyńskim znajduje się największa populacja luteran w Polsce i Czechach. Diecezja cieszyńska łączy aż 38 tysięcy wiernych.

Historia Kościoła Jezusowego sięga początków XVIII wieku. 13 października 1710 roku został położony kamień węgielny pod budowę, którą kierował opawski architekt Jan Haüsrucker. Budowa świątyni zajęła kilkanaście lat, co bardzo ważne, do dnia dzisiejszego, praktycznie w ogóle nie został zmieniony kształt świątyni, który uzyskała ostatecznie w 1772 roku po dobudowaniu wieży.

W najbliższym otoczeniu kościoła usytuowany jest dawny cmentarz ewangelicki, który pełni także funkcję parku. Znajduje się tutaj kilka drzew równie wiekowych jak sam kościół i chronione są jako pomniki przyrody. W położonym obok budynku znajduje się słynna Biblioteka Tschammera, a także dawna szkoła ewangelicka z 1725 roku.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.4 °C (68.7 °F)
  • prędkość wiatru: 3.11 km/h (1.93 mph)
  • wilgotność powietrza: 61 %
  • kierunek wiatru: 114 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kościół Jezusowy w miejscowości Cieszyn

Kościół Jezusowy

Powiązane kategorie z kamerą nr 843:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.