Czwartek, 09.12.2021 14:56

Chorzów - Urząd Miasta

Urząd Miasta - Chorzów

Chorzów kamera na Urząd Miasta

Chorzów, miasto położone w województwie śląskim, w centralnej części Górnego Śląska. Pierwsze wzmianki na temat osady, w miejscu dzisiejszego miasta, pojawiają się w pierwszej połowie XII wieku, lecz wieś o nazwie Chorzów pojawia się po raz pierwszy w księgach historycznych w 1257 roku.

Znakomitej większości Polaków Chorzów kojarzy się przede wszystkim z intensywnym przemysłem. Choć skojarzenie te, nie jest błędne, miasto zaskakuje swoim turystycznym obliczem. Bogata oferta rozmaitych atrakcji turystycznych stwarza szereg możliwości organizacji czasu. Bez wątpienia, największą atrakcją, którą kryje w sobie Chorzów, a także największą niespodzianką, jest jeden z największych parków miejskich w Europie. Park Śląski rozciąga się na powierzchni ponad 600 hektarów. Na dużej powierzchni mieści się Stadion Śląski, Planetarium, ZOO, Górnośląski Park Etnograficzny, Śląskie Wesołe Miasteczko oraz wiele innych.

Na powyższych zdjęciach z kamery widoczny jest gmach Urzędu Miasta oraz Estakada (ul. Katowicka). Po lewej stronie obrazu z kamery, widoczna jest korona drzew położonych w Parku Hutników.

Aktualna pogoda

  • temperatura: -1.1 °C (30 °F)
  • prędkość wiatru: 0.72 km/h (0.45 mph)
  • wilgotność powietrza: 92 %
  • kierunek wiatru: 64 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1004 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Urząd Miasta w miejscowości Chorzów

Urząd Miasta

Powiązane kategorie z kamerą nr 834:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.