Poniedziałek, 20.05.2024 11:25

Chorzów - Stadion Śląski

Stadion Śląski - Chorzów

Chorzów kamera na Stadion Śląski

Kamera internetowa została zamontowana na modernizowanym Stadionie Śląskim. Jest to jedna z dwóch kamer, dzięki którym możemy obserwować zdjęcia z placu budowy. Ich głównym celem jest ukazanie niesłychanie trudnej i skomplikowanej operacji, zwanej "roboczo" BIG LIFT II. Ważąca ponad 800 ton konstrukcja linowa ma zostać wzniesiona na koronę stadionu, czyli na wysokość około 28 metrów w górę. Cała operacja ma potrwać około dwóch tygodni.

To już druga próba w ciągu czterech lat podniesienia dachu chorzowskiego stadionu. Pierwsza została przeprowadzona w 3 kwartale 2011 roku i zakończyła się spektakularną klapą. Pękły dwa z czterdziestu uchwytów, zwanych "krokodylami", na których zamontowane były stalowe liny podtrzymujące dach. Nieudana operacja podniesienia dachu spowodowała sparaliżowanie budowy na prawie dwa lata.

Po uniesieniu konstrukcji dachu rozpocznie się montaż 4,5 hektara poliuretanowych paneli, które stworzą właściwe zadaszenie stadionu. Ich montaż ma się zakończyć jesienią. Zwieńczeniem prac związanych z budową zadaszenia ma być założenie systemu monitorującego obciążenie konstrukcji podczas dużych wichur oraz intensywnych opadów śniegu.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.2 °C (68.4 °F)
  • prędkość wiatru: 2.16 km/h (1.34 mph)
  • wilgotność powietrza: 85 %
  • kierunek wiatru: 353 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stadion Śląski w miejscowości Chorzów

Stadion Śląski

Powiązane kategorie z kamerą nr 835:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.