Wtorek, 30.05.2023 16:04

Chorzów - Rzeźba Dron

Rzeźba Dron - Chorzów

Chorzów kamera z rzeźby Dron

Park Śląski to niewątpliwa atrakcja nie tylko Chorzowa, ale także wszystkich miast położonych w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Choć w Parku Śląskim atrakcji nie brakuje, to cały czas pojawiają się nowe. I tak, do grona atrakcji dołączyła wysoka na 6 metrów rzeźba przypominająca swoim wyglądem gigantycznego komara.

Rzeźba nosi nazwę Dron i została wykonana przez Julitę Wójcik. Sześciometrowy komar symbolizować ma kontrolę, jaką artysta ma nad dziełem oraz jej utratę, gdy wypuszcza dzieło ze swoich rąk, a kontrolę przejmuje widz. Stąd też pomysł zamontowania kamery, z której obraz udostępniony został w internecie. Obraz z tej kamery bez problemów powinien uruchomić się na każdym smartfonie wyposażonym w system Android/iOS/Windows. Kamera może posłużyć jako "aparat" wystarczy w odpowiednim momencie zrobić zrzut ekranu na telefonie.

Julita Wójcik jest artystką odpowiedzialną za słynną "Tęczę" usytuowaną na Placu Zbawiciela w Warszawie. Swoją popularność zawdzięcza akcji nazwanej "Obieranie Ziemniaków", która miała miejsce w 2001 roku, w warszawskiej Zachęcie.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21.4 °C (70.6 °F)
  • prędkość wiatru: 2.16 km/h (1.34 mph)
  • wilgotność powietrza: 50 %
  • kierunek wiatru: 340 °
  • zachmurzenie: 68 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rzeźba Dron w miejscowości Chorzów

Rzeźba Dron

Powiązane kategorie z kamerą nr 833:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.