Piątek, 19.07.2024 10:11

Chojnice - Jezioro Charzykowskie

Jezioro Charzykowskie - Chojnice

Chojnice Funka kamera na Jezioro Charzykowskie

Proszę wpisać login: public, hasło natomiast pozostawić puste.

Widoczne na zdjęciach z kamery Jezioro Charzykowskie położone jest w południowej części województwa pomorskiego, w obrębie powiatu chojnickiego. Kamera IP zamontowana została na terenie Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. Funka to niewielka, kaszubska, wieś letniskowa położona na obszarze Zaborskiego Parku Krajobrazowego, około 12 kilometrów od Chojnic, stolicy powiatu. Stałe połączenie z centrum Chojnic zostało zapewnione przez autobusy komunikacji miejskiej linii nr 1.

Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej każdego roku odwiedzane jest przez licznych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, a także przez harcerzy z całego kraju. Biwaki ekologiczne organizowane przez HCEE są ciekawą formą edukacji ekologicznej, zupełnie odmienną od tej w szkole. Edukacja oparta jest na bezpośrednim kontakcie z przyrodą, a to pozwala na lepsze zrozumienie i zapamiętanie nowych informacji.

Położenie HCEE w otoczeniu lasu sprzyja organizacji ścieżek dydaktycznych, które zostały zaplanowane tak, aby na każdej z nich znalazło się jak najwięcej interesujących obiektów przyrodniczych. Ponadto w obrębie HCEE organizowane są także warsztaty artystyczne i ekologiczne pozwalające na rozwój najróżniejszych zainteresowań dziecka.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21.4 °C (70.5 °F)
  • prędkość wiatru: 5.47 km/h (3.4 mph)
  • wilgotność powietrza: 60 %
  • kierunek wiatru: 291 °
  • zachmurzenie: 51 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1023 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Jezioro Charzykowskie w miejscowości Chojnice

Jezioro Charzykowskie

Powiązane kategorie z kamerą nr 813:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.